faq_edited.jpg

FAQ

Często zadawane pytania:

Czy okinawskie kempo można ćwiczyć w każdym wieku?


Tak. Okinawskie kempo wykorzystuje naturalne ruchy ciała i jest odpowiednie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W naszym klubie ćwiczą osoby w każdym wieku.
Czy do treningu trzeba się specjalnie przygotować?


Nie ma takiej potrzeby. Na początek wystarczy wygodny strój sportowy i butelka wody.
Czym różni się wasza sztuka walki od innych?


Okinawskie kempo jest jedną z najbardziej tradycyjnych sztuk walki. W przeciwieństwie do wielu skomercjalizowanych stylów karate, skupia się na efektywności w walce, a nie na pokazach czy turniejach. W naszej sztuce walki dąży się do tego, aby każdy ruch miał znaczenie i był jak najbardziej praktyczny.
Jak długo trzeba ćwiczyć, aby osiągnąć czarny pas?


Czas potrzebny do zdobycia czarnego pasa zależy od indywidualnych predyspocyzji ucznia. Wymaga to ogromnego zaangażowania i wieloletniej, ciężkiej pracy. Zazwyczaj zajmuje to 8-9 lat.
Czy są techniki samoobrony przed nożem?


Nóż, tak jak każda inna broń, jest bardzo niebezpiecznym narzędziem, stwarzającym ogromne zagrożenie. Jeśli to możliwe, należy unikać konfrontacji z uzbrojonym napastnikiem za wszelką cenę. W naszym systemie istnieją techniki pozwalające zminimalizować ryzyko, jednak nic nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa w takiej sytuacji.
Czego mogę się nauczyć jako osoba początkująca?


W przypadku uczniów, którzy wcześniej nie ćwiczyli sztuk walki, okinawskie kempo pozwala rozwinąć koordynację, zwiększyć sprawność fizyczną i zdobyć pewność siebie. Osoby początkujące poznają podstawy tradycyjnego treningu karate, formy kata oraz proste techniki samoobrony.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

Dołącz do nas!

602 154 005  |    info@kempo.waw.pl  |  www.kempo.waw.pl

©2020 MICHI.